Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 27. září 2023 Jonáš

Emoční rovnice a svět kolem nás

19. 09. 2016 19:00:00
Čím horší zkušenost člověk prožije, tím hůře se bude cítit, což platí i naopak. Za těmi nepříjemnými věcmi přichází často nemoci, jako například bolesti hlavy, trávicí potíže nebo nespavost.

Aleš Kalina se narodil 2. dubna 1965 v Praze. Pracoval v řadě mezinárodních korporacích, ve kterých se stal členem top managementu, jako třeba Microsoft, Telenor ČR, EDS nebo Sodexho Pass ČR. Ze světa velkého byznysu odešel ze dne na den, aby se mohl zabývat koučinkem, kterému se věnuje už 25 let. Stal se hlavním koučem a školitelem společnosti MindSoft s.r.o.. Je autorem dvou knih a řady motivačních CD. Recenzovaná audiokniha Emoční rovnice trvá 5 hodin 14 minut, spadá do kategorie Osobní rozvoj, čte ji sám autor a v roce 2016 ji vydala společnost, kterou vlastní.

Tento kouč v anotaci tvrdí, že jde o jedinou audioknihu zaměřenou na trvalé řešení. Říká, že inspirace ani změna nestačí a dlouhodobý úspěch nepřinesou. Za vaše neštěstí může váš mozek. Audiokniha představuje osobní metodu Aleše Kaliny, která poskytne účinný způsob, jak přenastavit vlastní mozek tak, aby díky přetočení emočních vzorců dosahoval skutečných cílů ve velmi krátké době. Titul ukáže jasný postup, jak ovlivnit život ve čtyřech hlavních kvadrantech: Práce, Vztahy, Zdraví a Peníze. Pokud se vám nedaří v práci, jste na tom stejně jako 70 % lidí.

Na svých internetových stránkách a i v úvodu své audioknihy Aleš Kalina uvádí, že neprožil příliš šťastné dětství, z čehož mu vznikla řada nepříjemných emočních programů, kterému mu později mnohokrát komplikovaly život. Sám uvádí, že je objevil při pouti svou životní cestou. Stal se autorem tzv. Teorie emočních rovnic, které považuje za jakési programy ovládající naše chování a formující všechno, co kolem sebe vidíme. Autor dále uvádí, že ve své hlavě našel skoro sedm tisíc emočních programů, které dokázal vymazat a díky tomu se dnes cítí jako šťastný člověk.

Nacházíme se v době, ve které se čím dál více řeší naše životy. Duševní stavy se dostávají do popředí. Myslím si, že důvodem je, že stoupající životní úroveň je vykoupena stresem, vnitřním vyhořením nebo kvalitou vztahů. Dosáhnout na úspěch a peníze chce většina, proto se za nimi člověk buď bez rozmyslu žene, nebo to v něm uvnitř vyvolává otázku, zda stálý růst je opravdu smyslem jeho života. Jde tedy o jakousi vnitřní nespokojenost a nerovnováhu, kterou dokáží využít autoři různých psychologických metod, tedy i dnes tolik moderního koučinku.

Koučování je proces, který podporuje hledání individuálních řešení. Pochopení podstaty ulehčuje metafora dostavníku (angl.coach, stejně trenér), jako prostředku, pomáhajícího dostat se osobě z místa na kterém právě je, na místo, kde chce být. Na tom není nic špatného, jen si kladu otázku, že pokud člověk dosáhne čeho chce, t.j. získá skvělou práci, vydělá hromadu peněz a získá úžasného partnera, bude skutečně šťastný. Ať je to, jak chce, Aleš Kalina dokáže lidi, kteří za ním přijdou koučovat a knihou, která je srozumitelně a jasně členěna, rozhodně upoutat.

Podobě mluveného slova by slušel hudební předěl jednotlivých kapitol, který mi chybí u většiny tématicky podobných audioknih. Autor přednáší lehce a zřetelně a dobře se poslouchá, což je v případě úspěšného kouče logické. Z pohledu formy je pro mě audiokniha líbivá, stejně jako celá teorie emočních rovnic nebo internetové stránky autora. Je jasné, že v první řadě reklama je Alešem Kalinou zvládnutá bezchybně. S obsahem mám problém, protože na rozdíl od autora se domnívám, že emoce se rozumem a pravidly neřídí a mozek počítačem není. Jednoduše si myslím, že člověk má dělat věci, jak je cítí on sám a k tomu kouče nepotřebuje. Ovšem to je už volba každého z nás.

Moje hodnocení: 60 %

Audioknihu lze zakoupit ve formátu mp3 za 290,- Kč na www.audiotéka.cz. Kliknutím na dále uvedené logo přejdete na stránku k jejímu nákupu. Zde si můžete i poslechnout ukázku a prvních 25 minut zdarma.

Kliknutím na obrázek přejdete k nákupu audioknihy
Kliknutím na obrázek přejdete k nákupu audioknihy

Aleš Kalina v Show Jana Krause dne 6.9.2013, odkaz:

Autor: Jan Šik | pondělí 19.9.2016 19:00 | karma článku: 17.10 | přečteno: 908x

Další články blogera

Jan Šik

Čtyřkačkový hošek a drsný řidič autobusu

Drzost současných mladších generací prý nezná hranic. V některých případech však tato může být signálem, že se v budoucím životě rozhodně neztratí.

23.9.2023 v 18:00 | Karma článku: 20.54 | Přečteno: 525 | Diskuse

Jan Šik

Dívka jedoucí v metru a zapáchající čerstvě vykopanou hlínou

Občas potkáme v životě někoho, s kým bychom chtěli kráčet po společné cestě. On jen na chvíli vyjeví svou pravou tvář a všechna naděje je pryč.

16.9.2023 v 18:00 | Karma článku: 31.18 | Přečteno: 6726 | Diskuse

Jan Šik

Hrabošení v obchodním centru s módním troubou

Má-li muž doprovodit partnerku či manželku do obchodního centra za účelem nákupu oblečení, jde o hrdinský čin, který se podobá sebevražedné misi.

25.8.2023 v 19:57 | Karma článku: 15.09 | Přečteno: 508 | Diskuse

Jan Šik

Skvěle poskytnutá služba hodinového manžela

V záchvatech slabosti muž ženě slibuje. Potom zapomene a pak zase. V reakci na situaci ženě nezbývá než volat o pomoc. Ta bývá poskytnuta v překvapivě větší kvalitě, že se očekávalo.

15.7.2023 v 18:00 | Karma článku: 16.15 | Přečteno: 556 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Vlasta Fišrová

Člověka nepřebarvíš, jen se vybarví

Malířka Toyen byla fenomenální osobností, která dovedla přetavit své trauma v umění, ceněné dnes milióny při dražbách. Zemřela takřka v zapomnění a osaměle, přátelé odešli dřív. Surrealismus má ale stále co říct. Naše nevědomí.

25.9.2023 v 10:46 | Karma článku: 8.81 | Přečteno: 191 | Diskuse

Eva Štěpánková

Dům, který mi byl nejmilejší

Necelých 50 kilometrů od Liberce v německém Löbau se v sousedství zahrádkářské kolonie nachází skvost, který byste tam nečekali. A není divu, že je zařazen do čtveřice nejlepších světových modernistických obytných vil.

25.9.2023 v 9:00 | Karma článku: 12.27 | Přečteno: 339 | Diskuse

Ladislav Kolačkovský

Šlechtický hrádek pod pražským Vyšehradem – rytíř JUDr. Václav Bělský

Pod dnešním Kongresovým centrem Praha u hradeb Vyšehradu v ulici Na Bučance je v zeleni skrytý novogotický letohrádek. Patřil pražskému purkmistrovi rytíři JUDr. Václavovi Bělskému

24.9.2023 v 19:40 | Karma článku: 12.39 | Přečteno: 164 | Diskuse

Ladislav Kolačkovský

Dolní Počernice ve znamení Uherského království – rod Dercsényi de Dercsény

Dolní Počernice v Praze byly v minulosti spojené s různými šlechtickými rody, ale nejhlubší stopu zde zanechal uherský rod Dercsényi de Dercsény

24.9.2023 v 18:28 | Karma článku: 12.44 | Přečteno: 171 | Diskuse

Pavel Král

Jsme věrní, ať to stojí, co to stojí?

Dnešní slovo je o věrnosti. Koho by nezaujala věrnost Rekábejců? Přestože jim číši vína nabízel sám prorok – Boží služebník – tak se nenechali zlákat. Nepřestoupili pokyn svého otce. Jak vzácné!

24.9.2023 v 13:00 | Karma článku: 5.38 | Přečteno: 131 | Diskuse
Počet článků 391 Celková karma 22.27 Průměrná čtenost 1371

Žijme přítomným okamžikem, ale nezapomínejme, že kdo nezná minulost, nemá budoucnost. 

 

"Spatřit svět v zrnku písku a nebe v divoké květině. Zachytit nekonečno v dlani a věčnost v jedné hodině". William Blake

 

Já vím své, říká modelka Taťána Kuchařová k třetí svatbě Brzobohatého

Taťána Kuchařová (35) zavzpomínala na své dětství i dospívání v Opočně a popsala své aktuální plány do budoucna....

Jiří Paroubek se potřetí oženil, expremiér si vzal bývalou poslankyni ČSSD

Po opožděné páteční oslavě svých 71. narozenin se bývalý premiér Jiří Paroubek o víkendu oženil, tentokrát už potřetí....

Solární panely odcházejí překvapivě rychle a záruky nefungují, říká expert

Premium Solární boom může za pár let přinést majitelům fotovoltaických elektráren nepříjemné překvapení. Životnost solárních...

Žiju se ženou, přiznala farářka ze StarDance Martina Viktorie Kopecká

Farářka Církve československé husitské Martina Viktorie Kopecká (37), která zaujala televizní diváky v soutěži...

Toxická laguna v Rumunsku pohlcuje vše živé. Katastrofa není daleko

V té krajině není nic lidského, a nebýt věže kostela, která ční z bahnité hmoty, ani by tu nic přítomnost člověka...