Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 27. září 2023 Jonáš

Muž nemožný vaří na home office: Rohlík s paštikou

11. 03. 2023 18:00:00
V životě lidském nastávají nepředvídatelné situace a nebývá jednoduché se z nich dostat. Vždy se však najde někdo, kdo zná recept.

Moderní muž dokáže uvařit chutná a zdravá jídla. Jenže existuje kategorie Impossible Man, tedy muž nemožný, který vařit neumí. Problém u něj nastává, když pracuje na home office a jeho partnerka je zaměstnána mimo domov. V takovém případě hrozí, že po příchodu žena nalezne vyhladovělou postavu s psíma očima narážející zmateně do zdi.

V kmeni muže nemožného se nachází zejména zalezlé panelákové krysy, přeněžné sněhové vločky, vysílení hráči počítačových her, geneticky zmutovaní nešikové a čerství absolventi Vysoké školy života.

Pro takové existuje spousta možností, jak si jídlo zajistit. Požádat manželku, aby si vzala kvůli vaření dovolenou. Přestěhovat se do sousedství Filipa Vracovského a navázat s ním úzký přátelský vztah. Ohřát si jídlo z předešlého dne. Dovoz stravy z hospody. Každé řešení má své výhody a nevýhody a ne vždy jsou možná či reálná.

Sám doma v rámci home office má Impossible Man klid na práci a může se na ni plně soustředit. Maximálně vynese ráno koš nebo vyklidí myčku nádobí, aby si rozproudil krevní oběh. Dopoledne proběhne v naprosté pohodě. Než přijde nelítostná pustina, v které panuje zima a hlad.

Polední pauza.

Podle zákoníku práce trvá pouhopouhých třicet minut. Za tak krátkou dobu se nedá pomalu nic pořádného ani sníst, natož vůbec něco uvařit. Muži nemožnému proto nezbývá, než si poradit sám. Naštěstí pro něj vznikl tento seriál o vaření na home office, který mu přinese několik výborných receptů s nimiž překoná nekonečně dlouhý čas do večeře. Některé jsou dokonalým fíglem.

Jedním z takových triků je oběd nahradit odpolední svačinou. Tu zvládne i muž nemožný, přestože ne zcela bez obtíží. Kdo však dojde pěšky do hospody, vyleze na nejvýše položenou tribunu fotbalového stadionu a zdrží se flirtování s mladou blondýnou ze sousedství v přítomnosti své ženy, umí překonávat těžké životní překážky.

Skvělou volbou je například rohlík s paštikou.

Budeme potřebovat:

Dřevěné prkénko, kuchyňský nůž, jídelní nůž, druh paštiky dle libosti, rohlík.

Pracovní postup:

Umístíme dřevěné prkénko na kuchyňskou linku a na něj položíme rohlík. Vezmeme kuchyňský nůž a jeho ostrou stranou pečivo velmi opatrně podélně rozpůlíme. Potom nůž odložíme, minimálně metr od pracovní plochy. Obezřetně otevřeme vaničku s paštikou.

Vezmeme do ruky jídelní nůž, postupně nabíráme paštiku a stejnoměrně natíráme v tlusté vrstvě na obě rozkrojené poloviny rohlíku. Druh pochutiny si můžeme vybrat dopředu v supermarketu.

Potom talíř s rohlíkem a paštikou přeneseme na místo, kde budeme jíst. Vhodnější je kuchyňský stůl, než sedačka v obývacím pokoji u televize. Hladovější typy mohou pochoutku spráskat hned u linky.

Bezpečnostní rizika:

Na práci je možné zvolit stůl kuchyňský místo linky a pracovat v sedě, riskujeme ovšem jeho poškrábání nožem. To se může stát i na lince, ale v takovém případě může Impossible Man tvrdit, že pachatelem rýhy je žena.

Při jednotlivých úkonech mějme stále na paměti, že stačí jedna chyba a může dojít k poranění nebo ztrátě prstu či jiné končetiny. Je nutné si uvědomit, že muž bude potřebovat své prsty nezraněné pro další ťukání do klávesnice počítače nebo displeje mobilu.

Kuchyňský nůž by tedy měl být ostrý, ale zase ne moc. Plechovou konzervu v žádném případě nekupovat nebo s jejím otevřením neexperimentovat! Její otevření je nebezpečné i pro zkušenou kuchařku.

Samostatnou kapitolou je problém oběda v obyváku u puštěné televize. V takovém případě hrozí spousta rizik od poškození sedačky, nábytku, různé elektroniky a podlahy či zdi. Nelze pominout tvoření různých skvrn, při jejichž čištění muž nemožný vytváří skvrny ještě větší a škody bývají zpravidla nenapravitelné.

V pozdním odpoledni bude muž pokorně čekat na příchod své drahé polovičky z práce. Po shlédnutí všech kritických míst v bytě může žena zvolat některou z těchto vět: "Od čeho jsou ty škrábance na kuchyňské desce?", "Proboha, co to tady tak lepí?" nebo "Ty tmavé skvrny na sedačce jsou od tebe, ty čuně?"

V tom případě je jasné, že muž nemožný obědový recept nezvládl.

Naopak se žena k němu může přitulit a pronést: "Chyběl jsi mi!", "Pojď do ložnice!" nebo ještě lépe: "Připravím ti steak, donesu pivo a pusť si co chceš!"

Z druhé reakce vyplývá, že buď zatím nenarazila na podivné lepivé skvrny a škrábance nebo se Impossible Man dokázal překonat a zdolal Mount Eeverest.

Dobrou chuť!!!

Psáno pro Blogosféru

Vědro má ve dně díru, zpívají Fešáci. YouTube.cz:

Autor: Jan Šik | sobota 11.3.2023 18:00 | karma článku: 13.70 | přečteno: 344x

Další články blogera

Jan Šik

Čtyřkačkový hošek a drsný řidič autobusu

Drzost současných mladších generací prý nezná hranic. V některých případech však tato může být signálem, že se v budoucím životě rozhodně neztratí.

23.9.2023 v 18:00 | Karma článku: 20.54 | Přečteno: 525 | Diskuse

Jan Šik

Dívka jedoucí v metru a zapáchající čerstvě vykopanou hlínou

Občas potkáme v životě někoho, s kým bychom chtěli kráčet po společné cestě. On jen na chvíli vyjeví svou pravou tvář a všechna naděje je pryč.

16.9.2023 v 18:00 | Karma článku: 31.18 | Přečteno: 6726 | Diskuse

Jan Šik

Hrabošení v obchodním centru s módním troubou

Má-li muž doprovodit partnerku či manželku do obchodního centra za účelem nákupu oblečení, jde o hrdinský čin, který se podobá sebevražedné misi.

25.8.2023 v 19:57 | Karma článku: 15.09 | Přečteno: 508 | Diskuse

Jan Šik

Skvěle poskytnutá služba hodinového manžela

V záchvatech slabosti muž ženě slibuje. Potom zapomene a pak zase. V reakci na situaci ženě nezbývá než volat o pomoc. Ta bývá poskytnuta v překvapivě větší kvalitě, že se očekávalo.

15.7.2023 v 18:00 | Karma článku: 16.15 | Přečteno: 556 | Diskuse

Další články z rubriky Poezie a próza

Eva Sádecká

Anděl

Maluji, jak cítím. V prstech světla zář. V srdci obraz chovám, dnes má tvoji tvář. Anděl nových začátků? Nádech všech počátků...

27.9.2023 v 6:44 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 25 | Diskuse

Ladislav Jílek

Lukáš, Jitka a Irena 5/16 Irena má prvé dítě

Asi díky těmto lékům Jitka dokonce zvládla i jednu velmi nepříznivou situaci. Když ani po roce neotěhotněla, vyhledali jsme odbornou pomoc.

27.9.2023 v 6:19 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 46 | Diskuse

Eva Sádecká

Krása noci

Království noci, síla protikladů. Skoro nedýcháš, jako by ses znovu narodil. V objetí noci Světlo a stín...

26.9.2023 v 20:51 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 49 | Diskuse

Martin Irein

Dvanáctá

Robert Cihlář zaparkoval na svém oblíbeném místě před královéhradeckým nádražím. Radost a vzrušení z plánované akce mu trochu narušoval fakt, že tentokrát tu bylo zaparkováno o dost více aut.

26.9.2023 v 16:15 | Karma článku: 9.53 | Přečteno: 150 | Diskuse

Eva Sádecká

Procházka v Londýně?

Pojď, povedu tě. Móda se netají krásou, vnímáš totéž? Londýnské ulice plné šarmu? Schováš se? Nevadí, já si tě najdu...

26.9.2023 v 14:57 | Karma článku: 4.75 | Přečteno: 117 | Diskuse
Počet článků 391 Celková karma 22.27 Průměrná čtenost 1371

Žijme přítomným okamžikem, ale nezapomínejme, že kdo nezná minulost, nemá budoucnost. 

 

"Spatřit svět v zrnku písku a nebe v divoké květině. Zachytit nekonečno v dlani a věčnost v jedné hodině". William Blake

 

Já vím své, říká modelka Taťána Kuchařová k třetí svatbě Brzobohatého

Taťána Kuchařová (35) zavzpomínala na své dětství i dospívání v Opočně a popsala své aktuální plány do budoucna....

Jiří Paroubek se potřetí oženil, expremiér si vzal bývalou poslankyni ČSSD

Po opožděné páteční oslavě svých 71. narozenin se bývalý premiér Jiří Paroubek o víkendu oženil, tentokrát už potřetí....

Solární panely odcházejí překvapivě rychle a záruky nefungují, říká expert

Premium Solární boom může za pár let přinést majitelům fotovoltaických elektráren nepříjemné překvapení. Životnost solárních...

Žiju se ženou, přiznala farářka ze StarDance Martina Viktorie Kopecká

Farářka Církve československé husitské Martina Viktorie Kopecká (37), která zaujala televizní diváky v soutěži...

Toxická laguna v Rumunsku pohlcuje vše živé. Katastrofa není daleko

V té krajině není nic lidského, a nebýt věže kostela, která ční z bahnité hmoty, ani by tu nic přítomnost člověka...