Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 27. září 2023 Jonáš

Děti v restauraci - Etiketa pro majitele

8. 04. 2023 18:00:00
V současné době hýbe Českou republikou další závažný problém. Společnost je opět rozdělena. Co se s tím dá dělat? Jakými pravidly by se měli řídit podnikatelé, matky a děti?

Jak poznamenal jeden z odborníků na kulinářství: dětí je jako smetí a restaurace jsou zase v maléru. Poté co s jejich existencí zatřásl Covid a vysoké ceny energií, přišel další drtivý úder. Děti vtrhly do kaváren a hospod s nebývalou razancí a zaplavily je jako obří vlna tsunami pláže v Karibiku.

V této nelehké situaci se ukazuje, že stát není schopen přijmout zákon s jasně stanovenými normami. Jako obvykle, situaci nezvládli čelní představitelé státu. Je proto nezbytné vytvořit soubor pravidel, která upraví chování všech zúčastněných stran. Podnikatelé, hosté, personál, matky i děti by se měli řídit etiketou. Bohužel zásady stanovené Guthem Jarkovským a Ladislavem Špačkem patří do jiných časů a modernímu světu nestačí.

Dnes desatero pravidel pro majitele hospod, restaurací, kaváren a bister:

1. Podnikatelský záměr by měl vždy směřovat na vámi zvolenou cílovou skupinu. Pokud se už rozhodnete pro favority dobrého piva, příznivce fotbalu či seniory anebo chcete vařit pouze meníčka, nezapomínejte na děti s matkami.

2. Vaše hospoda musí mít odpovídající výzdobu. Když budete třeba zaměřeni na hokej a stěny hospody vyzdobíte klubovými vlajkami, zřetelně mezi ně umístěte obrázky se sluníčkem a krtečkem.

3. V případě přenosů hokejových a fotbalových zápasů na televizních obrazovkách nezapomeňte sportovní klání vyváženě přerušovat vysíláním pro děti z Déčka nebo Jim Jamu.

4. Majitelé kočičí kavárny, vy počítejte se ztrátami. Mějte ve skladu připravena v klecích alespoň dvě další zvířátka, abyste jimi mohli bezodkladně nahradit ta padlá.

5. Do benefitů pro zaměstnance zařaďte antišoková školení, bojové tréninky Krav Maga a meditační cvičení. V případě jejich psychického nebo fyzického zhroucení pro ně zajistěte odpovídající zdravotní péči.

6. Pro případy přebalení batolate na jídelním stole si pro hosty na baru připravte respirátory špičkové kvality. Na škodu nejsou ani papírové blicí pytlíky.

7. Nebylo by špatné, aby dětský koutek zabíral alespoň polovinu plochy restaurace. K dispozici by malým ratolestem mohla být skluzavka, průlezka, houpačka, pískoviště, bazének, pistolky na vodu nebo kuličky a pro starší míče pro kolektivní hry a rachejtle. Do každého koutu restaurace je vhodné umístit nápadité skrýše, v kterých si budou hrát děti s hosty a personálem na schovávanou.

8. Mějte vždy nasmaženo dostatečné množství hranolek a nakoupenu tatarskou omáčku či kečup, ať děti nezaskočíte, když dojdou. To se týká také kávy a pohárů s bio nekalorickou zmrzlinou a šlehačkou pro matky.

9. Pokud se některá z matek ve vašem zařízení rozhodne nakojit své miminko, rozmístěte kolem místa, které si vybere, několik židlí pro hosty restaurace. Věřte, že nechtějí aby jim unikl nezapomenutelný zážitek. Pro ty, kteří si zapomenou brýle doma si nachystejte náhradní.

10. Řady svých zaměstnanců rozšiřte o antikonfliktního mediátora, animátora, předčítače pohádek pro děti a erotických povídek pro matky, bio kuchaře, zdravotníka se zkušenostmi z válečné zóny, dále uklízeče-specialistu s praxí v jaderné elektrárně a dvoučlennou ostrahu s pepřovým sprejem a zbraní minimální ráže 45.
Dále rozšiřte svou nabídku služeb o následující profese: IT specialista pro zajištění hladkého průběhu běhu počítačových her na mobilech, pohotovostní dětský lékař a gynekolog, psycholog, učitel, vychovatel, kadeřník, pedikér, striptér, masér a osobní sluha pro matky-štamgastky.

Úspěšné podnikání s bohatými zážitky!!!

Poznámka autora: Cílem textu není nikoho urážet nebo zesměšňovat či poučovat, jen ukázat jak jedna strana vnímá druhou. Děti nejsou obtížný hmyz, matky neschopné kozy, podnikatelé omezení diktátoři, hosté netolerantní chudáci a zaměstnanci bezbranné oběti. Konflikty lze vyřešit pouze tolerancí a vzájemným respektem se špetkou empatie.

Psáno pro iDNES.cz

Píseň Říkají mi červená z pohádky Tři bratři. YouTube.cz:

Náhledový obrázek: https://pixabay.com/cs/photos/youtuber-blogger-scen%C3%A1rista-zoufal%C3%BD-2838945/

Autor: Jan Šik | sobota 8.4.2023 18:00 | karma článku: 41.83 | přečteno: 6817x

Další články blogera

Jan Šik

Čtyřkačkový hošek a drsný řidič autobusu

Drzost současných mladších generací prý nezná hranic. V některých případech však tato může být signálem, že se v budoucím životě rozhodně neztratí.

23.9.2023 v 18:00 | Karma článku: 20.54 | Přečteno: 525 | Diskuse

Jan Šik

Dívka jedoucí v metru a zapáchající čerstvě vykopanou hlínou

Občas potkáme v životě někoho, s kým bychom chtěli kráčet po společné cestě. On jen na chvíli vyjeví svou pravou tvář a všechna naděje je pryč.

16.9.2023 v 18:00 | Karma článku: 31.18 | Přečteno: 6726 | Diskuse

Jan Šik

Hrabošení v obchodním centru s módním troubou

Má-li muž doprovodit partnerku či manželku do obchodního centra za účelem nákupu oblečení, jde o hrdinský čin, který se podobá sebevražedné misi.

25.8.2023 v 19:57 | Karma článku: 15.09 | Přečteno: 508 | Diskuse

Jan Šik

Skvěle poskytnutá služba hodinového manžela

V záchvatech slabosti muž ženě slibuje. Potom zapomene a pak zase. V reakci na situaci ženě nezbývá než volat o pomoc. Ta bývá poskytnuta v překvapivě větší kvalitě, že se očekávalo.

15.7.2023 v 18:00 | Karma článku: 16.15 | Přečteno: 556 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Iva Votočková

To není náš člověk!

"Promiňte, myslela jsem si, že jste Ukrajinka, kdybych věděla, že jste Maďarka, nebudu se k vám chovat jako ke kusu hadru." V ČR to totiž dost zásadně mění situaci, když je člověk Maďar a ne Ukrajinec! A nebo zase až tak moc ne?

26.9.2023 v 17:00 | Karma článku: 13.59 | Přečteno: 300 |

Tomáš Vodvářka

Odvrácená strana Měsíce aneb postoj Aleny Schillerové

Dnes ráno jsem psal blog o tom, že český národ je ve své podstatě empatický, milosrdný a vlídný a to v souvislosti se sbírkou na léčbu malého chlapce, který by jinak neměl šanci. Zřejmě ne všichni onu solidaritu sdílejí.

26.9.2023 v 14:47 | Karma článku: 32.80 | Přečteno: 740 | Diskuse

František Mikeš

Hezký obal ještě nemusí ukrývat dobrý obsah.

"Všechno co bylo, je! Trvá i to, co nechceš. A paměť trvá i po smrti!" Napsal Karel Čapek. To by si měl uvědomit Petr Pavel, když mluví o tlusté čáře za minulostí. Ještě by měl říct, kdo tu tlustou čáru má udělat.

26.9.2023 v 13:07 | Karma článku: 17.07 | Přečteno: 242 | Diskuse

Jan Ziegler

Ruský hokejista v NHL odsoudil agresi proti Ukrajině

Nikita Zadorov je obráncem Calgary Flames a jako první Rus v NHL veřejně vystoupil proti ruské dobyvačné válce v sousední zemi. Tvrdí, že takových jako on je víc a jsou i v KHL.

26.9.2023 v 12:01 | Karma článku: 16.97 | Přečteno: 222 | Diskuse

Michal Svoboda

Šílené tempo zdravotníků

Tento článek věnuji zdravotníkům v nemocnicích, ačkoli sám jsem laik a ke zdravovědě se povinně dostávám jednou za tři roky.

26.9.2023 v 10:30 | Karma článku: 8.21 | Přečteno: 304 | Diskuse
Počet článků 391 Celková karma 22.27 Průměrná čtenost 1371

Žijme přítomným okamžikem, ale nezapomínejme, že kdo nezná minulost, nemá budoucnost. 

 

"Spatřit svět v zrnku písku a nebe v divoké květině. Zachytit nekonečno v dlani a věčnost v jedné hodině". William Blake

 

Já vím své, říká modelka Taťána Kuchařová k třetí svatbě Brzobohatého

Taťána Kuchařová (35) zavzpomínala na své dětství i dospívání v Opočně a popsala své aktuální plány do budoucna....

Jiří Paroubek se potřetí oženil, expremiér si vzal bývalou poslankyni ČSSD

Po opožděné páteční oslavě svých 71. narozenin se bývalý premiér Jiří Paroubek o víkendu oženil, tentokrát už potřetí....

Solární panely odcházejí překvapivě rychle a záruky nefungují, říká expert

Premium Solární boom může za pár let přinést majitelům fotovoltaických elektráren nepříjemné překvapení. Životnost solárních...

Žiju se ženou, přiznala farářka ze StarDance Martina Viktorie Kopecká

Farářka Církve československé husitské Martina Viktorie Kopecká (37), která zaujala televizní diváky v soutěži...

Toxická laguna v Rumunsku pohlcuje vše živé. Katastrofa není daleko

V té krajině není nic lidského, a nebýt věže kostela, která ční z bahnité hmoty, ani by tu nic přítomnost člověka...