Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 27. září 2023 Jonáš

Cizí kalhotky pod manželskou postelí

1. 07. 2023 18:00:00
Skoro každý muž jednou za čas provede nějakou špatnost. Většinou se však chová jako beránek a tehdy bývá neprávem osočen. Třeba obviněním z nevěry.

Už nějakou dobu jsem byl vzhůru, ale nechtělo se mi vstávat. Z kuchyně se linula vůně kávy, ale mé tělo vstávat nechtělo. Ani za nic. Jako kdyby mi k hlavě přirostla oční víčka. Tak pevně jsem je měl sevřené a díky tomu viděl jenom černočernou tmu.

"Už odjeli. Tak vstávat a cvičit!" Ozvalo se ode dveří ložnice a já přes vnitřní odpor oči otevřel. Manželka se opírala bokem o futra. Dlouhé zrzavé vlasy ji visely splihlé na ramenou. Ony a omotaná osuška kolem jejího těla byly důkazem, že právě vylezla ze sprchy. Za jiných okolností bych na ni zamával a pozval k sobě pod peřinu. Z důvodů okolností předešlého dne mě však přešla chuť na hlouposti. Já si jenom přetáhl peřinu přes hlavu a zasténal. Několik koní v ní běhalo dokola, jako křeček v kleci a strašně dupalo.

Před hodinou odjela návštěva z Moravy. Přesněji řečeno neteř se synovcem. Po pěti letech se konečně rozhoupali a přijeli nás pozvat na svatbu. Při té příležitosti se rozhodli, že si prohlédnou Prahu a strávili u nás dvě noci. Jako správní Moraváci sebou přivezli slivovici, kterou jsem musel ochutnat.

Slivovice se řadí mezi zákeřné zbraně. Její nebezpečí spočívá v tom, že do sebe pomalu házíte malou štamprli za štamprlí a nic vám není. Připadáte si jako na nebesích a všechno se vám zdá fajn. Milujete příbuzné, nevidíte vady na tchyni a sousedovi dáte na čelo pusu, přestože zazvoní v jednu v noci s domluvou, abyste se ztišil. Jenže pokud chcete, aby vám bylo ještě víc fajn a ještě a ještě a ještě, stane se něco strašného.

Přijde bod zlomu, po němž následuje den ve vašem životě, na který byste nejraději zapomněli. Čeká vás půlroční nenávist k jakémukoliv alkoholu doprovázená nevolností. Dokonce i z vůně pralinky nebo likérové špičky.

Včerejší den jsem se od tohoto bodu zastavil jenom krůček. Pokud by se mi podařilo ho překonat, vypadal by dnešek daleko hůře. Avšak k tomu, abych byl naprosto vyřízený, to stačilo.

"Haló, haló," ozvalo se a já vytáhl hlavu zpod peřiny. Žena zabalená stále v ručníku, stála přede mnou. Jedním pohybem, doprovázený svádivým gestem, jej spustila na zem.

Když viděla, že jsem nijak nezareagoval, řekla jen: "Hm, aha," a pro osušku se sehnula.

"Co, to tady...," uslyšel jsem pod postelí a potom uviděl její zdviženou ruku se sepnutým palcem a ukazováčkem, v kterých držela bílé kalhotky.

Ručník si okolo sebe zase pevně uvázala a rozkročila se jako bůh pomsty. Erotické napětí vystřídala dusivá atmosféra.

"Můžeš mi říct, čí jsou to kalhotky? A jak je možné, že jsou pod naší postelí? Pod naší manželskou postelí, jestli jsi tedy tuto skutečnost zaregistroval?"

"Vůbec nevím, o čem to mluvíš," vzlykl jsem a chytil se za hlavu. Úměrně s tím, jak manželka zvyšovala hlas, kopyta koní bušila do mé hlavy silněji a silněji. Potom začal křížový výslech, při kterém vyslýchaný nejevil žádnou ochotu ke spolupráci.

"Tys tady někoho měl?"

"Neměl."

"Kdo to byl? Která? Ta nová sousedka z bytu pod námi, jak vždycky řekneš wau, když kolem nás projde v těch roztrhaných riflích? Nebo ta tvá nová asistentka? Nebo některá moje kamarádka?"

Přes bolest hlavy jsem seznal, že situace je vážná. Překonal jsem mírnou nevolnost, opatrně si sedl a opřel se zády o stěnu. Zívl jsem.

"Tak já tě nudím, jo?" vykřikla. "To si snad děláš srandu? Pro pána Jána, teď teprve cítím ten smrad, kolik jsi toho včera vychlastal?"

"Víc, než bych chtěl," řekl jsem nejistě a snažil se soustředit na projev obhajoby: "Za prvé. Wau říkám kvůli těm rozervaným riflím, protože ta hubená koza, co není můj typ, v nich vypadá, jako kdyby prošla mlýnkem na maso. Za druhé. Moje asistentka je ve věku naší dcery a kdybych na ni sáhl, připadal bych si jako pedofil. A za třetí. Kterou kamarádku máš konkrétně na mysli? Jestli Moniku, tak že po mně pořád pomrkává jsem ti řekl. Ostatní se mi nelíbí."

"Aha, takže pro pána jedna není jeho typ, u druhé by si připadal jak úchyl a třetí se mu nelíbí," sarkasticky pronesla vyšetřující. "A kalhotky pod naši postel, pod naší manželskou postel, přinesl asi Harry Potter."

"Tak nějak. Akorát ten asi ne, ten kalhotky nenosí, to spíše Hermiona," odpověděl jsem a zase zívl. Zavtipkovat na vážné téma se ovšem nevyplácí.

"Hajzle!" vykřikla žena a udělala to, co by skutečný kriminalista nikdy neudělal. Předmět doličný nezařadila mezi důkazní materiál. ale hodila ho po podezřelém pachateli. Kalhotky mi přistály na obličeji a já se tak lekl, že jsem trhl hlavou a bouchl se do zdi. Z podlahy místnosti vylétl k obloze roj žlutě zářivých jisker.

Sundal jsem si kalhotky z obličeje a opatrně je položil na postel. Začalo mi docházet, že najít kondom pod postelí, role vyšetřujícího a vyšetřovaného by se pravděpodobně obrátily.

"Anebo...," žena popadla kalhotky a začala si je pečlivě prohlížet. "Používáš je na nějaké hry? Četla jsem, že na Internetu se dají koupit použité. Prý je potom v soukromí na sobě nosí ženatí čuňáci, když manželka není doma."

Zdvihl jsem ruku a uvnitř hrudí se ve mě zvedla vlna vzteku. "Nejsem žádný čuňák a už toho začínám mít dost." Jenže manželku opanoval vztek daleko víc. Třásla se a v očích se jí ke všemu objevily slzy.

Ve zprávách mluvil detektiv z oddělení vražd a vysvětloval, že podobné konflikty vedou k tomu, že lidé ztratí příčetnost, přestanou se ovládat a jsou schopní čehokoliv. Proto by se hádka neměla odehrávat v kuchyni, kde jsou nože, paličky na maso a kovové hrnce, jinak hrozí vražda. Domácí zabíjačka tomu říkal. Při slovu zabíjačka mi před očima vyskočilo slovo slivovice a zvedl se mi žaludek.

Na manželčině nočním stolku zazvonil mobil.

Utřela si oči a popadla ho. Zvuk měla puštěný tak hlasitě, že jsem slyšel skoro každé slovo. Volala neteř.

"Ahoj, teto," ozvalo se z Moravy. "Prosím tě, je mi to moc trapné, ale než jsme s Ríšou odjeli, nechala jsem u vás v ložnici pod postelí kalhotky."

"Cože?" rozšířily se manželce oči. Evidentně se vyděsila a začala si v duchu splétat další scénáře. Vypadalo to, že mě čeká poprava bez soudního procesu.

"No, víš. Když jste včera se strejdou snídali, tak jsme šli s Ríšou do koupelny a zastavili se před vaší ložnicí..." Chvíli bylo ticho. "Chtěli jsme, teda Ríša chtěl, ale já potom vlastně taky..."

"Co? Tak se vymáčkni," přerušila ji manželka a obdarovala mě pohledem kata Mydláře.

Neteř se nadechla: "Zkrátka, chtěli jsme si vyzkoušet, jaké je to milovat se v manželské posteli. Bylo málo času, tak to byla rychlovka. Ríša mi stáhl kalhotky a hodil je pod postel. Já bych si je pak vzala, ale zapomněla jsem na ně, víš..."

Žena ukončila hovor pozdravem a odložila mobil zase na noční stolek.

Očekával jsem omluvu. Nebo spuštění ručníku na zem. Přes drsný výslech se mi udělalo už trochu lépe, takže bych se klidně pustil do nějakých hloupostí. Či alespoň bych uvítal přípravu kuřecího vývaru pro oběť justičního omylu. Místo toho všeho manželka pronesla:

"Máš veliké štěstí!"

Z cyklu Manželské sitcomy

Psáno pro Blogosféru

Píseň Kalhotky ze Lhotky zpívá skupina Tři sestry. Zdroj: YouTube.cz

Náhledový obrázek: https://pixabay.com/cs/photos/youtuber-blogger-scen%C3%A1rista-zoufal%C3%BD-2838945/

Autor: Jan Šik | sobota 1.7.2023 18:00 | karma článku: 22.81 | přečteno: 807x

Další články blogera

Jan Šik

Čtyřkačkový hošek a drsný řidič autobusu

Drzost současných mladších generací prý nezná hranic. V některých případech však tato může být signálem, že se v budoucím životě rozhodně neztratí.

23.9.2023 v 18:00 | Karma článku: 20.54 | Přečteno: 525 | Diskuse

Jan Šik

Dívka jedoucí v metru a zapáchající čerstvě vykopanou hlínou

Občas potkáme v životě někoho, s kým bychom chtěli kráčet po společné cestě. On jen na chvíli vyjeví svou pravou tvář a všechna naděje je pryč.

16.9.2023 v 18:00 | Karma článku: 31.18 | Přečteno: 6726 | Diskuse

Jan Šik

Hrabošení v obchodním centru s módním troubou

Má-li muž doprovodit partnerku či manželku do obchodního centra za účelem nákupu oblečení, jde o hrdinský čin, který se podobá sebevražedné misi.

25.8.2023 v 19:57 | Karma článku: 15.09 | Přečteno: 508 | Diskuse

Jan Šik

Skvěle poskytnutá služba hodinového manžela

V záchvatech slabosti muž ženě slibuje. Potom zapomene a pak zase. V reakci na situaci ženě nezbývá než volat o pomoc. Ta bývá poskytnuta v překvapivě větší kvalitě, že se očekávalo.

15.7.2023 v 18:00 | Karma článku: 16.15 | Přečteno: 556 | Diskuse

Další články z rubriky Poezie a próza

Eva Sádecká

Krása noci

Království noci, síla protikladů. Skoro nedýcháš, jako by ses znovu narodil. V objetí noci Světlo a stín...

26.9.2023 v 20:51 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 42 | Diskuse

Martin Irein

Dvanáctá

Robert Cihlář zaparkoval na svém oblíbeném místě před královéhradeckým nádražím. Radost a vzrušení z plánované akce mu trochu narušoval fakt, že tentokrát tu bylo zaparkováno o dost více aut.

26.9.2023 v 16:15 | Karma článku: 8.00 | Přečteno: 134 | Diskuse

Eva Sádecká

Procházka v Londýně?

Pojď, povedu tě. Móda se netají krásou, vnímáš totéž? Londýnské ulice plné šarmu? Schováš se? Nevadí, já si tě najdu...

26.9.2023 v 14:57 | Karma článku: 4.74 | Přečteno: 108 | Diskuse

Ladislav Jílek

Lukáš, Jitka a Irena 4/16 Nevydařená kolaudace bytu

V srpnu bylo založeno družstvo, my jsme se hlásili o čtyřpokojový byt a o dvojgaráž v suterénu. Jeden kolega v práci onemocněl, bylo třeba, aby někdo dokončil jeho práci. Vzal jsem to na sebe. Každá koruna navíc bude dobrá.

26.9.2023 v 8:22 | Karma článku: 9.32 | Přečteno: 226 | Diskuse

Pavel Adámek

Výprava na draka (2) Sen a skutečnost

Sen - Náraz do dřeva - Probuzení - Zlomená ruka • A co na to ChatGPT: Pravá povaha draka - Pravda o dracích - Sen o dračí moudrosti.

26.9.2023 v 6:03 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 54 | Diskuse
Počet článků 391 Celková karma 22.27 Průměrná čtenost 1371

Žijme přítomným okamžikem, ale nezapomínejme, že kdo nezná minulost, nemá budoucnost. 

 

"Spatřit svět v zrnku písku a nebe v divoké květině. Zachytit nekonečno v dlani a věčnost v jedné hodině". William Blake

 

Já vím své, říká modelka Taťána Kuchařová k třetí svatbě Brzobohatého

Taťána Kuchařová (35) zavzpomínala na své dětství i dospívání v Opočně a popsala své aktuální plány do budoucna....

Jiří Paroubek se potřetí oženil, expremiér si vzal bývalou poslankyni ČSSD

Po opožděné páteční oslavě svých 71. narozenin se bývalý premiér Jiří Paroubek o víkendu oženil, tentokrát už potřetí....

Solární panely odcházejí překvapivě rychle a záruky nefungují, říká expert

Premium Solární boom může za pár let přinést majitelům fotovoltaických elektráren nepříjemné překvapení. Životnost solárních...

Žiju se ženou, přiznala farářka ze StarDance Martina Viktorie Kopecká

Farářka Církve československé husitské Martina Viktorie Kopecká (37), která zaujala televizní diváky v soutěži...

Toxická laguna v Rumunsku pohlcuje vše živé. Katastrofa není daleko

V té krajině není nic lidského, a nebýt věže kostela, která ční z bahnité hmoty, ani by tu nic přítomnost člověka...